| Altadata a întrebat:

Salutare!
Ce parere aveti de laptopul ACER Aspire E5-573G?
Merge ceva fifa/pes pe el sau un cs. 1.6?
Mersi funda.

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Merge datorită sistemului de operare, dar hardware-ul nu prea e dimensionat pentru gaming. Poate el avea 4 gb ram că e în single channel, poate el avea placă video dedicată de 2 Gb(comercial că real lucrează ca una de 1 Gb) dacă ea e pe un ddr3 și hai să zicem cu indulgență la 64 de biți.Ce îmi place la el e procesorul și că are placă de rețea pe cablu gigabit.De ar avea și wifi de 300 mb/sec era super tare, dar nu are.Succes

| CPAElites a răspuns:

Porcarie!
Cu banii aia iti cumperi un PC pe componente!
I3 + GTX 950 TI + 8gb ram... duce toate jocurile cu setarile date pe ultra rezolutie Full HD.