| Ionică a întrebat:

Ce parere aveti despre telefonul mobil Allview S2 Guld Dual SIM? Ce parere aveti despre marca Allview? Ce telefoane mobile cu Dual SIM pana la 500 ron mai stiti? Ce telefoane mobile cu Dual SIM imi recomandati si de ce? Spuneti avantajele si dezavantajele, va rog. Multumesc!

2 răspunsuri:
| Alina a răspuns:

Allview sunt telefoane chinezesti, mai bine ia-ti ceva mai de calitate decat sa mergi cu el luna de luna la reparat

| emilian_7284 a răspuns:

Salut,
eu am s2guld si sunt aproape multumit de el:
dezavantaje:am card de memorie care se mai blocheaza din cand in cand si de asemenea se blocheaza rar duap ce asculti muzica la casti si incerci sa raspunzi la tel iti apar ca inca conectate castile si raspunzi dar nu poti vorbi; camera e slaba, asta daca iti iei telefon pentru camera...; cu doua sim-uri si vorbit cam o ora de pe fiecare trebuie sa reincarci seara ca altfel ai surprize undeva in jurul pranzului a doua zi;
avantaje: ieftin; se aude fff bine; poti apela direct de pe o cartela sau de pe cealalta pentru ca ai doua butoane de apelare; gestioneaza bine cele doua cartele dar in momentul in care folosesti una cealalta e automat blocata nu e pusa in stand-by; dupa parerea mea arata bine si e rezistent...l-am scapat de cateva ori si carcasa de metal si-a facut datoria.
probleme majore nu am avut cu el, se conecteaza usor la pc.

La banii pe care i-am dat eu sunt foarte multumit!

PS: nu am rude cunostinte si nici nu lucrez la firma respectiva.