| Iunix a întrebat:

Salutare, ce pasta termoconductoare îmi recomandați? În condiții de solicitare temperatura procesorului crește până la 50 - 55 grade celsius și ajunge chiar până la 64 dacă mă joc ceva și e mai cald în cameră. Voi ați folosit vreo pasta termoconductoare? cu câte grade a scăzut temperatura procesorului?

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Eu folosesc doar Arctic MX-2 (are vascozitate optima, se intinde foarte usor)
si Noctua NT-H1 (se intinde mai greu, dar e foarte eficienta)
Tot foarte buna e si Arctic MX-4.

Fereste-te de Arctic Silver 5 si alte paste ce conduc electricitatea.

Răspuns utilizator avertizat
| Caine1122 a răspuns:

Cand o sa aiba vreo 80+ grade atunci trebuie sa iti faci griji, momentan 64 e nimic si cat despre pasta termoconductoare nu prea stiu dar uita-te pe eMAG sau pc garage si vezi care e mai cumparata de lume