| ErikErkk a întrebat:

Salutare, ce s-ar merita sa cumpar in materie de placi video? GTX 1050 sau GTX 1050 TI? Se merita diferenta de bani pentru diferenta de fps-uri? Tinand cont ca vreau sa fac si livestream pe Youtube, alaturi de un i5-3470 si 8gb ram.

Ce s-ar merita mai mult? Am gasit un 1050ti la 600 lei sh sigilat vandut de importatorii KFA fiind ultimele bucati dupa stoc cu tot cu garantie, sau un 1050 la 400 lei. happy pe mine ma intereseaza sa-mi mearga bine pe live cu jocurile urmatoare : CS GO, FORTNITE, PUBG ( Probabil ) si altele mai noi. happy intr-o calitate destul de buna 1080p la 60 fps cat si jocul, dar si livestream-ul.

Astept parerile voastre justificate, nu doar o simpla alegere.

Multumesc, am sa ofer funda!

4 răspunsuri:
| AlexDarius3 a răspuns:

1050 ti e destul de ieftina si iti va da mari performante in jocuri, totusi si 1050 normal te va duce binisor totusi dupa cerintele tale recomand varianta ti.

| BogdanAlex1997 a răspuns:

Nu vreau sa te descurajez, dar cu acele componente nu vei prinde 60 fps la 1080p nici cu setari pe medium-high la jocuri cum ar fi PUBG...

| BogdanAlex1997 a răspuns (pentru BogdanAlex1997):

Mai ales facand livestream.

| ErikErkk explică (pentru BogdanAlex1997):

Pubg l-am dat ca referinta. si 720p 60 fps e destul de bine, mie pubg-ul nu-mi place, doar ca l-am pus asa, sunt fan Fortnite. In general jocurile mai noi sa-mi mearga bine in setari destul de ridicate ( tinand cont ca momentan nu am un monitor 1080p, ci joc in 1280x960 o sa-mi cumpar si un monitor. ) procesorul nu este cu mult mai slab fata de un 7400 ( dif de 5-10fpsuri ) happy