| andrew1997 a întrebat:

Salutare!

Cum adica Windows preinstalat?

5 răspunsuri:
| Danιel a răspuns:

Instalat inainte.

| CinevaNou a răspuns:

Adica il primesti cu windows deja instalat.

| KinekT a răspuns:

Daca vine de exemplu un laptop cu windows preinstalat inseamna ca nu iti trebuie windows sa il instalezi tu il ai instalat din fabrica

ex la telefoane vine cu jocul angry birds preinstalat.

| IloveDamon a răspuns:

Te referi la laptop-uri sau PC-uri, nu, Windows preinstalat - Windows-ul este deja instalat, daca calculatorul/laptop-ul este cumparat din magazin e si activat, cumparat adica, si ai un cod de produs al Windows-ului, cele preinstalate de obicei au licenta pentru o singura folosire, adica daca instalezi Windows-ul a 2-a oara si incerci codul primit, acela nu va merge doar pentru instalare, nu si pentru activare.
La unele trebuie sa te orientezi pe alte site-uri daca vrei sa cumperi, fiindca mai bine iei FreeDOS, adica fara sistem si instalezi tu dupa ce vrei, de unde vrei, de care vrei, decat sa cumperi unul cu un sistem pe Acer nu il vrei si nu iti place si mai este si mai scump, exeptand sistemele Linux sau altele care sunt gratis.

| teroristulpainialromaniei12 a răspuns:

Windows preinstalat iseamna cand instalezi windosul adoua sau a treia oara.