| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. Cum este mai bine, cu turbo boost sau fara? Stiu ca turbo boost te ajuta, dar de la 2.9 ghz la 3.4 ghz e asa mare diferenta, de exemplu la GTA V, s-ar vedea diferenta mare, pentru ca atunci cand am turbo boost temperatura ajunge si la 90-95 de grade, si fara, ramane pe la 80-85.

2 răspunsuri:
| VasiDobie a răspuns:

Buna! Se vede o diferenta de la 2.9 la 3.4, dar nu iti recomand sa-i faci overclock la procesor daca ai cooler initial, cel care ti-l da la procesor.Acum depinde si de jocuri, unele au nevoie de un procesor mai bun, altele de placa video mai buna.

| Casper003 a răspuns:

Eu cand ii fac overclock procesorului de la 3.7 la 4.1 nu se vede diferenta prea mare in jocuri, adica putin spre deloc, nu merita sa stai cu turbo boost activat, decat daca ai o racire decenta, mai ales ca la 90-95 poti avea unele probleme si nu iti recomand. Multa bafta happy