| Winners10 a întrebat:

Salutare. Cum imi fac si eu un cont ori pe yahoo ori pe gmail fara a mai fi necesara verificarea prin intermediul numarului de telefon?

Ce este pe net am citit si eu, daca cunoasteti voi o metoda care sa si functioneze. Raman dator

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu iti faci. E necesar codul ca sa previna creeare de mii de conturi fake.

| LPCTSTR a răspuns:

Apeleaza la alte servicii de email, n-ai alte solutii pe termen lung, ca poti sa folosesti numere de telefon de pe siteuri care emuleaza un telefon, insa nu va fi dragut cand vei uita parola sau va trebui sa ti se verifice numarul de telefon din nou.
Protonmail, tutanola si altii ofera conturi gratuite, ce nu necesita numar de telefon ca sa fie verificate.

| Winners10 explică (pentru LPCTSTR):

Am neaparat nevoie doar de google laughing

| Zuzu1991 a răspuns:

Nu ai cum
google din cand in cand mai scoate fortarea verificarii cu nr de tel, dar nu o lasa
singura solutie reala e sa iti cumperi o cartela preplatita si apoi sa o abandonezi

| lCupidon a răspuns:

Pe mine ma lasa sa fac gmail-uri fără număr de telefon