| Edmonds2342 a întrebat:

Cum pot face ca după un anumit timp de inactivitate, pc ul sa treacă pe sleep automat, si cand misc mouse ul, pc ul sa se deschidă?

1 răspuns:
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Daca ai Windows 10: Settings -> Personalization -> Lock Screen -> Screen Timeout Settings. De la "Sleep" setezi timpul ia care PC-ul sa intre la somn.

Pentru Windows 7, Control Panel -> Power Options -> "Change when the computer sleeps".

Nu cred ca exista vreo posibilitate sa-l faci sa se deschida daca misti mouse-ul. Lucrul asta se poate doar in stand-by.