| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot să fac să nu mai primesc emailuri de tip reclame şi spam pe yahoo de la anumite surse? Ştiu că primeşti astfel de emailuri dacă te abonezi la newsletter-ul lor, dar eu primesc email de dating cu fotografii şi mesaje, din acelea cu viruşi cel mai probabil, unde eu nu am umblat să caut niciodată. E bine măcar că astea sunt trecute la spam automat, dar mai primesc şi altele de la un site american probabil cu reclame unde iarăşi nu am umblat niciodată.

4 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

La fiecare email, jos, ai butonul pentru ca sa anulezi subscriptia si sa nu mai primesti emailuri de la ei.

| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Pe varianta mobilă nu găsesc nimic. Dar m-am uitat acum pe cea de calculator şi am găsit butonul de blocare a adresei

| Username272 a răspuns:

Trebuie să intri în google, la setări si sa iti opresti de acolo site-urile de unde primesti mesajele, sau dai delete la "datele cache"

| anonim_4396 explică (pentru Username272):

Nu cred că are legătură cu google, eu folosesc varianta mobilă a aplicației, dar acum am intrat pe cea de PC şi am găsit de unde se blochează adresele.