| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. Cum pot sa fac si eu rost de upgrade-u ala de windows 10? Am citit multe chestii pe internet ca se poate face upgrade la windows 10 pana prin iulie. Cum as putea sa fac rost de windows 10?

Răspuns Câştigător
8 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Depinde ce sistem de operare ai. Daca ai o versiune de windows 7 sau 8.1 activata primesti upgrade la windows 10 prin windows update. Daca ai vista sau xp nu primesti update gratuit.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca nu ai licenta cumparata nu te avanta.

| K0sti a răspuns:

Se pare ca ai citit degeaba...

| gelu1970 a răspuns:

Daca nu ai o licenta adevarata de windows eu zic sa nu-ti faci de lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Https://www.microsoft.com/ro-ro/windows/windows-10-upgrade

Dai pe "Descarcati acum",si urmezi instructiunile.
Am instalat si eu o data asa, e ok, merge, e de la Microsoft, nu e de pe site-uri fantoma.

| Coquina5 a răspuns:

Sa nu faci prostia sa upgradezi!
e cel mai prost windows posibil.
aia de Microsoft au luat-o razna.
de-o nesimtire crasa e windowsul asta cu updateurile lui cretine, esti practic obligat sa le faci, nu scapi de ele.
nesimtirea colosala sta in faptul ca desi lucrezi sau faci ceva important, ti se da restart sau intra pe tine updateurile fara sa ti se ofere posibilitatea de a-ti salva munca sau a face un backup.

singura varianta ca sa le mai temperezi si moderezi e sa setezi "defer" sau sa le programezi.
dar nici asa, tot nu te lasa sa inchizi PC-ul sau sa dai restart fara sa faci updates.

windows 7 mictioneaza cu jet pe windows 10 si pe orice windows practic, e cel mai bun.

| Oklahoma112 a răspuns:

Poti intra aici : http://www.microsoft.com/ro-ro/windows/windows-10-upgrade sau ar trebui sa iti apara o notificare sa ii faci upgrade

| Hutzy95 a răspuns (pentru Oklahoma112):

Nu gasesc de unde sa desarc, nu e nici un buton de download sau notificari ceva