| SynapseNinja a întrebat:

Cum se poate recupera un cont de Yahoo la care nu am acces la adresa de e-mail alternativă?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Sunt 2 alternative pentru a primi un cod de acces /recuperare:
- e-mail -ul alternativ
- numarul de telefon
Conturile care nu au fost accesate de peste 1 an sau nu au fost completate cu e-mail alternativ nu se mai pot accesa, intrebarile vechi, ajutatoare ne mai fiind utilizabile.

In lipsa tuturor posibilitatilor de mai sus, contul se considera spart sau abandonat.

| SynapseNinja explică (pentru Bula):

Mersi de răspuns. Păi când introduc datele (adresa și parola) și mă conectez, îmi zice de o adresă de email alternativă a care să îmi trimită un cod, iar la acea adresă nu am acces.

| Bula a răspuns (pentru SynapseNinja):

In acest caz, imi pare rau, dar nu ai ce face, uiti si de acest cont.
Alta data sa ai grija sa-ti vizitezi conturile, mai ales cele folosite alternativ (dupa un timp de nefolosire conturile de e-mail se blocheaza din oficiu).

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Nu se mai poate!

| MajinVegeta a răspuns:

Prin nr de telefon, daca ai optiunea asta, sau prin support presupun.