| UNEXPERTINCEPATOR a întrebat:

Dacă am o sursă de 500w ieftină (100ron aprox.), care nu are cablu pentru alimentare pci express, aș putea totuși să cumpăr placa video Nvidia Gtx 1060 care necesită alimentare pe 6 pini, cu condiția să i-au un adaptor de la molex la 6 pini, credeți că o să ducă?
Configurația PC actuală este:
-i5-4570 3.20 Ghz
-12 gb ram ddr3
-gt 1030 2gb ddr4 (fără alimentarea separată de care vorbeam)

1 răspuns:
| JusTPauL a răspuns:

S-ar putea sa te ajut eu. Am o sursa noua luata pentru mine dar nu îmi mai trebuie. Dacă ești interesat scrie'mi. Duce numa bine tot ce ai tu acolo.