| TnyBZ a întrebat:

Daca am scapat telefonul in apa si este functional, decat ansamblul camera-flash-laser nu mai merge, am sanse sa mi-l primeasca la garantie fara sa isi dea seama ca a fost scapat in apa? Are doar o saptamana telefonul...

Răspuns Câştigător
| Teemey a răspuns:

Din cate stiu perzi garantia la asa ceva. Plus, in telefon sunt cateva buline care in contact cu apa isi schimba culoarea si asa isi pot sa ei seama daca a intrat apa. Poti sa incerci, poate nu a ajuns apa la semne. Doar asteapta sa se usuce toata apa, 3-4 zile sa zic, intr-un loc uscat.

3 răspunsuri:
| Grigore_Adrian_2001 a răspuns:

Doar daca ai foarte mult noroc..pentru ca ei gasesc urme de apa ..ai incercat sa il introduci intr o punga cu orez? poate mai absoarbe apa.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Isi vor da seama ca a intrat apă in el si nu il vor repara gratuit, te va costa repoaratia, nu fac obiectul garantiei, telefoanele scapate in apă din vina posesorului, lovirea si stricarea displayului, stricarea slotului sim.

Bula
| Bula a răspuns:

Da, vei primi inapoi telefonul reparat, ca nou...
... + factura pentru reparatie.