| MmoooTtttt a întrebat:

Daca am un Hdd de mai mult de 5 ani, 500 GB de la WD, e vreo problema dacă l-aș pune într-un PC nou?(în jur de 5000 Ron). Nu mă gândesc să fie singura unitate de stocare, o să fie și un SSD de 500/512 GB.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Panamax a răspuns:

Acum depinde cat a functionat in astia 5 ani.
Eu cred ca este in stare buna si il poti folosi linistit inca pe atat.

| sierra1 a răspuns:

N-ar nimic doar că ar fi ceva similar cu a merge pe un kawasaki de ultimă generație, in costum de baie

| Bizon95 a răspuns:

Probleme NU
DAR
in medie un hdd nu tine mai mult de 6 ani daca e tinut pornit
eu (care lucrez in IT) mai fac cate un refresh la suprafata, dar si eu mai uit, insa nu tin date importante pe astea care sunt "cam" vechi

deci, la 5000roni, eu as mai baga un 200-250 sa iau unul nou, si care o sa fie mult mai mare de 500G

| Andreeush a răspuns:

Mai bine ai lua unul nou.