| mihaitzatheboss a întrebat:

Dacă conectez placa video la placa de bază, e diferența atât de mare dintre a conecta monitorul direct la placa video sau la placa de bază?

Răspuns Câştigător
| tpuuser999 a răspuns:

Daca ai placa video separata, monitorul trebuie conectat la ea. In general placile video integrate pe placa de baza se dezactiveaza automat cand foloseti o placa video separata, asa ca nu mai dau imagine.

In anumite configuratii se poate ca placa video integrata sa continue sa functioneze in paralel, dar eu nu as folosi asa ceva.

| mihaitzatheboss explică (pentru tpuuser999):

La placa video primesc si driver?

| andreia67 a răspuns (pentru mihaitzatheboss):

Mai demult primeai un CD/DVD cu drivere. Mai nou primesti doar o hartiuta cu adresa de internet de unde poti descarca drivere/manuale, etc. Economie de hartie si de CD-uri plus ca se considera ca multe sisteme in ziua de azi nu mai au unitate optica CD sau DVD.