| Robertutzu_Robert_1990 a întrebat:

Dacă dau resetare din fabrica la Windows 10 îmi vor disperarea și driverele? Trebuie sa le instalez eu după?

6 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Windows la reveni la setarile din fabrica, adica asa cum a fost setat la prima instalare. Daca a venit cu drivere generice (puse automat, odata cu sistemul de operare), nu e exclus sa pastreze acele drivere. Dar s-ar putea sa fie nevoie si de alte drivere, pe care sa le instalezi ulterior. Cel mai bine e sa ai la indemana driverele pentru sistemul tau (pc sau laptop).

| mastadont a răspuns:

Windows 10 caută automat driverele. S-ar putea să dureze mai mult instalarea însă windows 10 îți va căuta cele mai noi versiuni ale driverelor.

| PainTech a răspuns (pentru mastadont):

"îți va căuta cele mai noi versiuni ale driverelor.".
Corect, dar nu e garantat că le și va găsi.

Driverele (care nu sunt găsite automat) și programele trebuie instalate iar.

| Elelei a răspuns:

Se poate resetare din fabrica, asa ca la telefoane? Vreau sa invat si eu. Merci.

| PainTech a răspuns (pentru Elelei):

Da.

| Elelei a răspuns (pentru PainTech):

Multumesc.