| BostanDaniel1974 a întrebat:

Salutare, daca dezinstalez internet explorer din pc imi poate face probleme avand in vedere ca IE se instaleaza o data cu windowsul? O dupa amiaza frumoasa va doresc

Răspuns Câştigător
| MihaiPavel21 a răspuns:

Nu are nimic, eu când mi-am instalat Windows 7 am dezinstalat Internet Explorer din PC și mi-am instalat Google Chrome pentru că este mai rapid.

| BostanDaniel1974 explică (pentru MihaiPavel21):

Pai citeste ce a scris CookieDog ziice ca Internet Explorer nu poate fi dezinstalat.

| MihaiPavel21 a răspuns (pentru BostanDaniel1974):

Uită-te la acest tutorial până la sfârșit și ai să vezi că merge:

https://youtu.be/hbBxagIu1oU

| BostanDaniel1974 explică (pentru MihaiPavel21):

Da
se
dezactiveaza nu se dezinstaleaza ori cum mersi pentru efort

| RAY a răspuns (pentru BostanDaniel1974):

Nici daca e, nici daca nu e, acelasi e, daca un program e inchis nu poate consuma memorie ram

10 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Din câte știu eu, Internet Explorer nu poate fi dezinstalat.

| RAY a răspuns (pentru LPCTSTR):

Se poate, control panel -Microsoft -internet explorer -dezinstalare

| LPCTSTR a răspuns (pentru RAY):

Windows 7 nu e capabil de asta.

| alex495 a răspuns:

Nu

| AlexDarius3 a răspuns:

Nu, eu mi l-am dezinstalat de mult (pe windows 7) si nu am avut probleme, ma rog, l-am oprit ca sa nu am probleme cu memoria. Din Control panel >>> Peograms and features >>> in dreapta este Windows features on or off si normal ar trebui sa il debifezi.

| Vladut123456 a răspuns:

Nu,nu se va intampla absolut nimic.