PsihoSex
| PsihoSex a întrebat:

Salutare!

Daca e vreun priceput in calculatoare pe aici, il rog sa imi explice de ce nu pot muta un folder cu poze, din "Downloads", de nici un gigabyte, pe memory stick ca sa il pun si altundeva?! Imi apare doar ca "shortcut" si e gol. Am incercat de mai multe ori pe diferite stickuri si acelasi rezultat!
Rog, daca exista, mai multe solutii, si evident si ultima, care sa si mearga!
Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| nitromonkey88 a răspuns:

In folder-ul unde sunt pozele, sau stick, apesi click dreapta- view, si alegi tu ce optiune vrei.

6 răspunsuri:
| nitromonkey88 a răspuns:

Fii sigur ca pozele sa fie de formatul.jpg sau.img
Pe calculator esti pe profilul in care ai acces la toate schimbarile? (administrator)
Stick-urile sunt toate in regula? Adica de pe alt pc pot fi puse poze pe ele?
Incearca sa muti pozele pe desktop, iar mai apoi in stick cu click dreapta, copy si paste!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fișierele pe care dorești să le transferi sunt sigur în „Downloads"? Este posibil ca acele fișiere să fie scurtături, și „fizic" să fie stocate în alt loc.
Poți încerca să le faci o copie pe o altă partiție, apoi să le transferi pe stick. Succes!

| NGheorghe a răspuns:

Folosește "Copy/Paste" in loc de "Drag and Drop"

Răspuns utilizator avertizat
PsihoSex
| PsihoSex explică:

Multumesc frumos tuturor!
Da, stickurile erau ok, eu sunt adminul, erau acolo, etc, toate bune, in fine, nu am inteles de ce nu a vrut sa mearga ca si celelalte foldere, si asta ultimul trebuia sa imi dea bataie de cap, dar important este ca am rezolvat cu Ctrl A si copy and paste si a mers.
Apoi a aparut alt aspect ciudat, unde le-am mutat, nu imi mai apar ca poze clasice, ci o lista verticala, jpeg, pe care trebuie sa dau click pe fiecare rand ca sa vad ce e, fata de locatia initiala, unde le vedeam pe toate, pe tot ecranul.
Stie cineva cum pot face sa nu mai fie lista, ci sa apara ca atare, sa nu pierd timp dand click pe fiecare ca sa vad ce e?!
Multumesc frumos!

| Bitzer a răspuns (pentru nitromonkey88):

De unde ai scos-o p-asta cu "numai jpg sau img"? Eu am fotografii in format NEF si le pot copia pe orice extern.