| DoctorOtker22 a întrebat:

Salutare, Dacă iau un PC. care are sistemul de operare unbuntu şi il schimb cu windows 10 pierd garantia sau nu îl mai pot returnta?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

NU vreau funda.
Ala e tank, nu pc. Nu mi-ar fi rusine cu asa ceva. Fara probleme poti schimba oricand sistemul de operare, si poti sa pui din nou ubuntu pe el. Daca-l cumperi, sa-l stapanesti sanatos. Tu pe el, si nu el pe tine. happy

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Garantia nu e la soft ci la hard

| DoctorOtker22 explică (pentru suntserios):

Ok. Spune-mi si mie merita sa il iau sistemu asta resigilat : https://mediagalaxy.ro/......ITAL13WIN/ sau sa il iau pe asta care e putin mai slab fata de ala si nu vine cu windows : https://mediagalaxy.ro/......DIGITAL13/

| suntserios a răspuns (pentru DoctorOtker22):

Depinde la ce vrei sa il folosesti. Primul pare ok la pret, si merita sa ai licenta de windows

| sierra1 a răspuns:

Nu pierzi nici o garanție. Eventual la returnare (dacă e cazul) ștergi windows-ul

| mihai69 a răspuns:

Tu ai garanție la piese, nu la s.o.
Poți instala orice vrei tu pe el.

| anonimg a răspuns:

Nu vei pierde garanția dacă îi vei schimba sistemul de operare. Este ca și cum ai întreba: "Dacă îmi iau o mașină pierd garanția la ea dacă merg pe un drum neasfaltat pe care se execută lucrări?" Normal că poți merge cu mașina în orice loc în care legea îți permite.
Nu contează ce instalezi în pc, atâta timp cât programul respectiv solicita un minimum de piese mai bune decât are pc-ul, și din pricina aceasta s-a ars. Dar calculatorul menționat de tine este făcut să suporte windows 10. Îți recomand și ca sa iti strangi bani si să ai windows original pentru că te vei putea bucura mai mult de funcționalitatea acestuia.

| DoctorOtker22 explică (pentru anonimg):

O să tin cont de sfatul tău. Multumesc de răspuns.

| anonimg a răspuns (pentru DoctorOtker22):

NU vreau funda.
Ala e tank, nu pc. Nu mi-ar fi rusine cu asa ceva. Fara probleme poti schimba oricand sistemul de operare, si poti sa pui din nou ubuntu pe el. Daca-l cumperi, sa-l stapanesti sanatos. Tu pe el, si nu el pe tine. happy