| costinvlad490 a întrebat:

Salutare. Dacă vreau sa devin expert in pc (sa stiu tot despre pc, tel, etc, toate limbajele de programare, securitate cibernetica, etc, ca hackerii si ITistii, etc) cât iti ia sa inveti tot? As dori sa stiu absolut tot, sa fac aplicații ios, Android tot, Windows, tot, etc. Siteuri, etc, Mersi frumos.

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

laughing Nici aia mega talentati si pasionati care fac si o facultate in domeniu nu stiu TOT laughing sunt specializati pe un domeniu anume ce tine de IT.

| Catrice a răspuns (pentru alina2k18):

De unde știm noi ca el nu e vreun Einstein ascuns?

21 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De minim 1000 ori atat cat i-er trebui unui profesor sa invete sa predea TOATE materiile din scoala generala + liceu + facultate + nivel doctorand siacademic.

Dar vei pati ca si sotul care, la a 10-a aniversare de casnicie a spus:
- "Am reusit sa ghicesc intelesul a ce a spus sotia mea la nunta. Dar de atunci s-a razgandit". big grin

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

5 ani, dacă dedici învățării 8 ore pe zi.

Răspuns utilizator avertizat
| johnnny123 a răspuns:

Pentru unul ca tine, care a descoperit mecanismele găurilor negre înaintea tuturor oamenilor de știința?! Nu ar trebui să-ți ia mai mult de două săptămâni-două săptămâni jumate.

Răspuns utilizator avertizat
| mentholinks a răspuns:

Zeci de ani probabil, dar pana inveti tot ce ti-ai propus vor aparea noi tehnologii si probabil ca ce vei fi invatat nu se va mai utiliza, va trebui apoi sa inveti noile tehnologii si tot asa.

| Bizon95 a răspuns:

Poti sa incepi cu limbajul de programare "cobol"
si apoi sa inveti tot Emacs-ul
asta o sa te tina ocupat, numai vreo 2 vieti

dupa care sa treci pe limbaj masina x64, ARM, si procesoare RISC care se gasesc in super-computere
asta o sa te tina ocupat numai vreo 15 vieti big grin

succes tongue

| cosmin1324 a răspuns (pentru Bizon95):

Dupa programare orientata pe obiecte

| Bizon95 a răspuns (pentru cosmin1324):

Da big grin

| Sonia822 a răspuns:

Iti recomand sa te linitezi in a deveni IT-st. Salariu f bun. Liceu de info, apoi Cibernetica, poate vreuna master, doua.
Aia care-s hackeri au in spate un intreg sistem, si infrastructura serviciilorwinking Daca sunt prea profunda pentru tine, rumega doar la prima idee. Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| Sonia822 a răspuns (pentru costinvlad490):

Sunt cativa pasionati de mici, cu comportament obsesiv-compulsiv pentru subiect. Restul sunt in serviciile secrete, si au acces direct la resurse.
De ex: blocare calculatoare la nu stiu ce institutii publice, furat fise pacienti cu rezultate medicale de prin calculatoare, chestii incredibile pe care le blocheaza si cer despagubiri. ..etc. Nu, un simplu hacker n-are puterea sa faca asa ceva.
Daca te referi la mici tepe, nu actioneaza singur, ci la nivel de retea.

Răspuns utilizator avertizat
| Sonia822 a răspuns (pentru costinvlad490):

Alea sunt fabule happy Oricum, NASA nu exista, e o agentie care papa bani de la populatie, bani din care se finanteaza razboaie. Omul nu a ajuns pe luna, cauta reportajele pe Youtube, sunt filmari din studiourile de la Hollywood. Nu mai fi asa naiv.

| goguPatent a răspuns (pentru costinvlad490):

Daca eu iti dau un VPN bun ce spargi?

Răspuns utilizator avertizat
| goguPatent a răspuns:

Ba baiatule, dar tu esti paralel cu realitatea. Ieri intrebai de ce nu scade brusc leul daca isi face statul magazin, azi vrei sa inveti tot tot tot despre tehnica? Crezi ca iti ajunge o viata?

| TheGentleman a răspuns:

Trebuie să faci o facultate de profil (It/Calculatoare, master și Doctorat). Dar pentru asta trebuie să-ți dai silința happy

Răspuns utilizator avertizat