| anonim_4396 a întrebat:

Salutare!big grinAm o dilema si nu stiu raspunsul pot spune!laughingDaca vreau sa pun o sursa de 185W pe o unitate care avea una de 350W si s-a ars ar merge asta sau e prea slaba?straight facePiesele din unitate sunt urmatoarele: HDD 160GB SATA,DVD-RW SATA, Procesor Intel Dual-Core de 2. 2GHz, placa video pe slot PCI-E NVidia de 256MB GDDR2 parca, 1GB RAM DDR2...si cam atat!happyOare merge pe sistemul asta o sursa de 185W? Astept raspunsuri, multumesc!winking

Răspuns Câştigător
| TraceurAlexx a răspuns:

Cel mai probabil o sa faca poc cand il bagi in priza... ia-ti o sursa de 400-500W la 60 ron si o sa mearga.(Nu te astepta ca sursa aia de 60 ron sa scoata atat cat scrie pe eticheta, esentialu e ca o sa iti mearga).

5 răspunsuri:
| M1hai a răspuns:

Eu iti recomand sa nu incerci deoarece poti arde piesele si te freci in el pc... cumparati o sursa de 400 w e 50 lei

| taken a răspuns:

Poti face un test aici:
http://www.extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp
dar trebuie sa stii exact ce procesor si ce placa video ai.Esti sigur ca este de doar 185 W? Atat scrie pe ea? Daca scrie 185 cine poate sti cat scoate.

| taken a răspuns:

Am facut eu un test acolo.Am trecut o placa de baza normala, un hard disk, un DVD Writer, doua USB-uri, iar la procesor nu am stiut exact ce procesor ai si am trecut un procesor dual-core de 2. 2GHz pe socket 775. Mi-a dat 146 W car recomanda intotdeauna cu 50 mai mult deci 196 W.Dar nu am trecut nici o placa video pentru ca nu am stiut ce placa ai.Se pare ca este cam slaba sursa aia.Nu stiu sigur.

| CannabisFan a răspuns (pentru taken):

Pai am facut si eu un test cu detalii mai amanuntite si imi spunea ca trebuie sa fie de minim 240W sursa...recomandat 290W! Deci nu cred ca o mai pun, sau o pun dar nu stiu daca o sa porneasca sau daca o sa mearga bine!laughinghappy

| bububogdan a răspuns:

Merge doar ca va gandi mai incet
nu folosi mai multe usb de odata