| King9 a întrebat:

Salutare, DAU FUNDA VA ROG ajutati-ma deci, mi-am luat un calculator acum aproape un an si joloseam internet explorer ca browser principal si mergea foarte bine insa dupa cateva luni incepuse sa mearga din ce in ce mai rau incat ii lua 1 an sa se incarce. asa ca am luat google chrome, si acesta mergea chiar foarte bine dar cu cateva zile in urma a inceput sa mearga la fel si daca deschiid mai multe pagini se blocheaza, l-am sters si l-am instalat din nou am sters tot ce avea legatura cu el si tot la fel merge, mie teama ca in ritmul asta n-o sa mai am nici un browser. ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

In startup ce ai? Mai renunta din ele.Vezi cu mozilla. Daca ramai fara optiuni fa o reinstalare de win sau incearca cu "safe mode". Seteaza avastu la scanare pe toate fisierele ca nu sunt bifate default daca l-ai lasat asa cum a venit! Dureaza mai mult dar...

6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Calculatorul tau are nevoie de putina curatenie. fa urmatoarele operatii 1 luleaza ccleaner cu optiunile curata si apoi registru 2 desfragmenteaza hdd cu utilitatea ce o are propriul windows 3 ruleaza adwcleaner 4 ruleaza malwarebytes si in final scaneaza cu un antivirus bun, poti sa faci scanare online. o sa vezi ca o sa iti functioneze bine. toate programele sunt free. si te scuteste de multi nervi si de formatat. toate lucrurile acestea le pot face automat programe ca TuneUp. IObit, etc. dar cel mai sanatos e sa faci manual aceste lucruri odata la 45 de zile. ar fi suficient

| stlucian a răspuns:

Curata istoricul navigarilor! La Chrome ai sub "X"(close) trei liniute orizontale.Click pe ele si ai acolo"history"sau"istoric".
La explorer ai sus usor stanga "tools"click acolo si "Delete browsing history". thumbs up

| King9 explică (pentru stlucian):

Mi-a trecut prin minte asta. am zis ca am sters tot ce avea legatura cu google chrome si l-am reinstalat insa tot nimic. am curatat absolut tot fiecare particica. si am folosit si CCleaner

| King9 explică (pentru stlucian):

Mersi pentru raspunsuri, am incercat tot insa nimic nu merge a mai ramas doar sa reinstalez windows-ul dar nu am degand sa o fac, insa am sa iti dau o funda pentru ca ai incercat si o sa dau vot la celalalte raspunsuri

| stlucian a răspuns (pentru King9):

In startup ce ai? Mai renunta din ele.Vezi cu mozilla. Daca ramai fara optiuni fa o reinstalare de win sau incearca cu "safe mode". Seteaza avastu la scanare pe toate fisierele ca nu sunt bifate default daca l-ai lasat asa cum a venit! Dureaza mai mult dar...

| s0nnyk7 a răspuns:

Incearca sa iti golesti memoria, sterge ce nu ai nevoie, programe, jocuri etc.Si s-ar putea sa ai virusi! daca ai memorie libera si nu ai virusi si tot merge greu incearca sa reinstalezi windowsu. FUNDA?

| King9 explică (pentru s0nnyk7):

Nu am nici virusi, am scanat tot calculatorul de 2 ori cu avast