| Wolfred a întrebat:

Salutare, de ceva timp nu mai pot deschide pc ul, adica, il pot aprinde pana la partea in care apare logo ul Windows, de acolo mi se restarteaza pc ul. Daca incerc sa instalez windowsul tot la logo ma duce si se restarteaza iar. Stiti cumva care ar fi problema? Multumesc happy. Tin sa mentionez ca am schimbat hard diskul si tot se restarteaza dupa logo.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu e bun hardul sau placa de baza are probleme

| dannyel86 a răspuns:

Ce as incerca eu?
1. Sa pun o alta versiune de Windows (sau o alta varianta, care sa fiu sigur ca nu are erori).
2. Sa testez memoria ram. Cata memorie are sistemul tau?
Exista utilitarul Memtest, care te ajuta sa scanezi memoria ram si care iti detecteaza daca exista o eroare fizica in cazul ei. Asta inseamna sa iei in considerare schimbarea placutei de memorie ram, daca ea face probleme.

| Wolfred explică (pentru dannyel86):

Pai am doua placute de memorie ram si sunt de 3 gb, pc ul a fost primit de la cineva si mergea foarte bine dar de o luna imi tot da batai de cap

| dannyel86 a răspuns (pentru Wolfred):

Si eu am primit un pc second-hand absolut normal la testare, l-am tinut nefolosit ceva vreme, iar cand l-am pus in functiune nu se mai oprea din restarturi. Si banuiesc ca e de la memoria ram.
Nicio reinstalare nu a ajutat.
Foloseste individual placile de memorie, ca sa vezi care din ele genereaza erori.
Poate sa nu fie de la ele, dar daca e? happy

| Wolfred explică (pentru dannyel86):

Multumesc, o sa incerc happy

| FaraNume1245 a răspuns:

Poate s-a defectat ceva înăuntru între timp sau chiar noul hard drive e de vină. Încearcă să-l pornești în safe-mode și vezi daca merge.

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Incearca sa schimbi windowsul daca face tot asa nu e compatibil hddu