| tudor565 a întrebat:

Salutare.De curând am niste probleme cu laptopul meu.Nu mai booteaza daca am ceva conectat in porturile usb si tasta fn e mereu activa.In bios nu pot sa intru pentru ca intra direct in windows.Tin sa mentionez ca l-am luat de la un prieten care avea aceleași probleme dar pe el nu-l deranjau.Pe mine da xd.
Ce as putea face sa le remediez?
Multumesc!

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru a intra in BIOS, trebuie sa apesi foarte rapid si repetat tasta de intrare, imediat dupa apasarea tastei de pornire (si inainte sa apara Windows).
Tastele de intrare in BIOS pot fi: F2, Del, F10 (in functie de modelul laptop-ului).

Pentru detalii:
Descarca si citeste atent Manualul Utilizatorului (User Manual) dat de producator, care se poate descarca (dupa model) de pe site-ul fiecarui fabricant.

| tudor565 explică (pentru Bula):

Am spamat orice tasta fara succes.Nu stiu ce sa mai fac.Am incercat toate metodele si tutoriarele de pe net

| Wr3nch a răspuns:

Poate daca ai lasa si modelul laptopului am putea zice ceva utillaughing

| tudor565 explică (pentru Wr3nch):

E un HP omen cu un i5 7300hq 8bg ram si un ftx 1060

| NLS a răspuns:

Zice ceva despre fisierul Winload.efi lipsa?

Nici tasta F8 pentru Repair nu functioneaza?

https://answers.microsoft.com/......cd67b2aafe

| tudor565 explică (pentru NLS):

Nu merge nici o tasta f