| eutunoilafilm a întrebat:

Salutare.
De doua zile incoace am o problema aiurea cu calculatorul.
De fiecare data cand il deschid dupa nici 2 secunde mi se inchide monitorul din senin. Faza e ca monitorul e bagat in priza si beculetul ramane aprins chiar daca imaginea e neagra. Daca inchid si deschid monitorul de la buton sau la priza, mi se deschide, dar dupa 2 secunde iar se inchide.De exemplu eu acum pe TPU scriu fara sa ma uit ce.
As vrea sa stiu daca are cineva vreo idee de la ce ar putea fi aceasta problema.
Firele sunt bagate foarte bine si in unitate si in monitor.Am incercat sa schimb prelungitoarele prizele etc, nimic.Am intrebat in clasa colegii.Cica placa video, ca are praf, ca e stricata.Am scos-o,am curatat-o,nu parea sa aiba nimic, am cautat in dxdiag, scrie ca nu are probleme.
Cine ar putea avea idee ce problema am va rog sa scrieti aici?
P.S.:Am scris intrebarea cu monitorul inchis.
Dau si funda.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De ce nu ai incercat sa vezi pe alt monitor, in general daca e arsa placa video, biosul nu te lasa in windows deloc

| K0sti a răspuns:

Da colegii nu ti-au spus ca ai monitorul defect?