| Lungu_Alin_Iulian_1997 a întrebat:

Salutare.
Deci am si eu cateva intrebari carora nu le gasesc raspunsul pe google.
Deci intrebrile mele sunt urmatoarele:
Daca pun 2 monitoare pe placa video. Ii scade din performanta?
Este necesar sa pun doua placi video identice pe placa de baza?
La ce ma ajuta doua placi video pe placa de baza?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Nu,nu asta are importanta de la placa video pleaca un semnal sa spunem full hd da cu cat semnalul trece prin mai multe monitoare el slabeste semnalul, placa video doar da nu-i pasa ce faci tu cu semnalul exact ca daca dai un film pe tv si tot acelasi film pe alt monitor, repet acelasi continut nu diferit, daca dai un film pe tv si te joci pe pc se va vedea diferenta logic, sper ca ai inteles ideea

nu e necesar dar mare grija sa fie compatibile cu placa de baza, mare grija la suprainclazire

3 răspunsuri:
| WxRo a răspuns:

1. daca faci 2 chestii diferite pe cele 2 monitoare normal ca da.
2. Da, placile trebuie sa fie identice.Nu ca producator dar ca si model de placa.
3. In functie de model si de ceea ce faci cu ele aduc un plus de performanta.

| peperonies a răspuns:

Daca nu ai gasit pe google raspunsurile la intrebarile astea nu stiu ce sa zic, creca ai google-u stricat.
1. Da.
2. Nu
3. Ai teoretic de 2 ori mai multa putere de procesare video. In practica scaleaza de la 0% pana pe la... 80%.

| WxRo a răspuns:

Ce-mi plac ca primesc funde raspunsurile astea mirobolante laughing sper din inima sa nu iti iei 2 placi diferite happy o sa ai o mare surpriza