| kelo0oWy a întrebat:

Salutare.
Deci..nu pot sta pe metin/cs/alte jocuri decat intre 2minute si o ora:
Dupa ce intru in metin/cs/alte jocuri. sau chiar si daca umblu pe mozilla foarte mult..se intampla una dintre urmatoarele:
-se blocheaza apoi se da rr singur.
-se da rr fara nimic inainte.
-se blocheaza si asa ramane. pana ii dau restart. e ca si mort
-mi se face ecranul in enspemii de culori (predmoniant roz-portocaliu-alb) apoi imi da eroare de la placa video. de la driverul ala imi apare o chestie cum ca a picat placa video. aia cu don't send si send error report. apoi ramane imaginea metinul blocata.dar eu inca joc..adica se aud buffurile daca apas pe buton, ..se aude lovitura daca dau space.dar e ecreanul de metin negru..si nu pot sa il mai inchid. daca incerc sa deschid altul pe langa imi zice ca pcul nu suporta grafica 3d (asta e doar la games).
am sters pcul de praf in interior..am verificat piesele sa fie bagate bine..am instalat toate driverele de pe cdurile lor..ba chiar reinstalat windows..xp..de.data asta. am in pc doar mozilla, winrar, cs si metin..si driverele. altecava nu..deci nu e de la programe. pe sursa scrie ca e de 400W si mai scrie 230v~50HZ..nu stiu ce inseamna da' ma rog. si placa video este de 512. ramul mi-e sa nu crape..doar 512mb.
Deci. stiu ca am un pc foarte varza. dar treaba este ca pana acum toate astea mergeau..nu mi se bloca..nu mi se restarta..nu imi dadea erori. Dar de la un momentdat ma dispera.

Stiti care ar putea fi problema? Sa fie vreun driver instalat gresit..sau ceva...
P.S:nu prea stiu eu mare lucru despre pcuri..piese..si din astea.
P.S.S: sper sa fie alta varianta in afara de a-mi lua alte piese noi..deoarece pcul este destul de vechi..si ar trebui sa il fac pe tot din nou.

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Problema este de la placa video care e cam pe moarte, dar nu exclud și un Windows contrafăcut, ceea ce duce la malfuncții. Știi sau ignori că Windows Xp este istorie și continui să folosești un kit furat și contrafăcut.Acest kit ți-a distrus hardware-ul, deoarece originale nu se mai găsesc de ceva vreme numai Windows Xp modificat, după ce că este pus ilegal pe serverele cunoscute mai conține și viruși de îti distrug hardware-ul.
Vrei gaming? Ia alt Pc cu Wiondows 7 sau 8.Nu ai bani renunți la gaming și treci pe softuri non Microsoft.Cs-ul mentinul funcționează ok și pe sisteme de operare non Microsoft.Succes

| kelo0oWy explică (pentru DeyCj):

Faza e ca la fel imi facea si inainte pe windows 7.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa il faci cat de cat sa mearga normal trebuie sa muncesti mult la el. Instaleaza un program de intretinere cum ar fi advanced systemcare scaneaza cu el. Apoi ar fi scanarea cu un antivirus. Se restarteaza din cauza temperaturii inalte a procesorului sau altui component. Metoda cea mai rapida este sa reinstalezi windows-ul si la reinstalare stergi si formatezi partitia C. Nu conteaza ca ramul e de 512, acum scriu de pe uun calc cu 512 MB ram si functioneaza bine. Toata chestia e ca in calculator s-au adunat multe erori, ai programe ce ruleaza in task manager si forteaza procesorul. Procesorul turat peste 100%, duce la blocaje si restart. Daca vrei, contacteaza-ma pe id mess lucipeiu@yahoo.com si incercam sa il aducem la o stare cat de cat normala.

| kelo0oWy explică (pentru anonim_4396):

Pai. faza este ca am instalat windowsul acum 5 zile. si am formatat toate partitiile. +ca am doar vreo 2 programe in el si metinul acum.

Răspuns utilizator avertizat
| Nanu_Paul_1998 a răspuns:

Fratilor ati rezolvat ceva exact asa mi se intampla si mie ca la kelo0oWy si am inolcuit placa vidoa procesoru si tot asa face si cate o data nici nu reuseste sa se aprinda