| bonjordoking a întrebat:

Detin o tableta Nexus 7 si doresc sa stiu daca pot conecta un modem de internet la ea, sau poate numai Wi-Fi? Doresc raspunsuri concrete! Va multumesc!

2 răspunsuri:
| FuriaGogoasei a răspuns:

Da,o poti conecta la wi fi, mergi in setarile tabletei si activezi Wi fi, acolo iti apar si retele disponibile la care te poti conecta.

| adrianch a răspuns:

Vezi descrierea produsului daca are 3G incorporat sau e compatibil 3G prin dongle. Daca are 3G atunci e bine, daca e compatibil 3G atunci i se poate atasa un modem din lista celor compatibile. Nu stiu exact ce model ai, dar daca de ex. e acesta (http://bit.ly/1aqzoRk) atunci nu are 3G si nici nu scrie ca e compatibil, dar cred ca totusi merge modem. Cel mai bine ar fi daca ai putea imprumuta de la cineva un modem si sa testezi.