| GhostForest a întrebat:

Detin un laptop ASUS X54HR cu urmatoarele specificatii: Intel i3 2350M 2.3 Ghz, 4 gb RAM(DDR3, 1333Mhz,1.5 V), HDD 500 Gg si placa video AMD Radeon HD7470M(1 gb, DDR3).Intrebarea mea este:Pot sa ii cumpar un singur slot de memorie ram de 8 gb si sa o instalez in locul celei de 4gb?( http://www.altex.ro/......333mhz-cl9 )Precizez ca pe site-ul producatorului spune ca nu se poate instala mai mult de 4 gb si plus asta...am doar un slot liber, care in prezent este folosit de placuta de 4 gb.Am citit diverse review-uri pe net si am aflat ca merge, deoarece procesorul suporta pana la 32 gb ram, dar inca am o oarecare retinere in legatura cu compatibilitatea.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://www.emag.ro/......E6LJTBBBM/
Daca te uiti la memorie scrie ca nu suporta decat 4 Gb de RAM.

| Lucian_Glavasc_1992 a răspuns:

Nu suporta sad