| LuckySeven a întrebat:

Salutare, din nou.

Am o problema cu Magazinul Google Play pe telefon: cand sunt conectat la Wi-fi si vreau sa intru pe Magazin, imi apare "Verificati conexiunea si reincercati", dar pot intra pe Internet (in general) fara probleme. Iar, atunci cand sunt conectat la datele mobile, pot intra fara probleme atat pe Magazin Play, cat si pe Internet.

Tin sa precizez ca am aceasta problema de cateva zile, iar telefonul este un Samsung Galaxy S3 root-at.

2 răspunsuri:
| fernandomax a răspuns:

Parerea mea este cand te conectezi la net prin wi-fi, opreste toate conectarile de date.intra in setarile de wi-fi si selecteaza modemul gasit de tel al tau.

| PopescuBnY a răspuns:

Restarteaza telefonul si daca tot nu merge opreste Wifi si porneste iarasi (din tel). Cand pornesti aplicati cand se incarca netul de obicei da eroare. Bafta