| lolec a întrebat:

doresc sa imi cumpar un calculator (desktop PC) sau imi creez unul de la 0. Imi puteti arata un calculator din altex, flanco etc. care sa fie compatibil cu majoritatea jocurilor ( LoL, WoT, NFS, si ultimile simulatoare) eu am pana in 25 de milioane(lei vechi). Sau imi puteti configura un calculator piesa cu piesa avand in vedere ca nu am nimic tot pana in 25mil. FUNDAA pentru cine ma ajuta

5 răspunsuri:
| ITMania a răspuns:

FX 6300 + 8GB RAM + GTX 660 si te vei juca orice joc cu detalii maxime chiar si pe Full HD:
http://bit.ly/GUjf8B

E net superior oricarui sistem preasamblat la aceeasi bani.
Asamblarea costa 49 lei, daca nu te pricepi sa o faci.

Daca ai intrebari, raspunde la acest mesaj si iti voi raspunde inapoi.

| lolec explică (pentru ITMania):

Are iesire HDMI? si placa de sunet? mai intra si un coooler nu?

| ITMania a răspuns (pentru lolec):

Placa video are 2 iesiri DVI, una HDMI si una Display Port.
Placa de sunet este integrata in placa de baza, suficient de ok pentru moment si pentru sistem slabute spre medii.
Cooler ai inclus la procesor, suficient de ok incat sa-l tina rece chiar si in Load.

| twopeist15 a răspuns:

Pai in primul rand iti cumperi o placa de baza care suporta procesoare Intel i3, i5, i7, dupa 8gb ddr3, placa video sa fie nVIDIA deoarece sunt cele mai bune...un 9500 ar fi ok, un hdd 1tb, si o sursa puterinca...si o carcasa gaming(bine aerisita, cu multe ventilatoare)Funda daca te-am ajutat