| RazvanBaranguta a întrebat:

Eu am avut windows 8 pe laptop si am decis sa trec la windows 7 ultimate pe 64 biti.Am creeat cu Rufus un USB Stick bootabil cu imaginea.iso a windows-ului 7 Ultimate, iar cand il introduc in laptop si dau restart mi se deschide BIOS-ul (UEFI) direct.Am setat la Fast bootbig grinisabled, SATA:ANHI si Secure bootbig grinisabled. Dupa ce salvez si dau restart mi se deschide iar BIOS-ul. Ajutati-ma urgent, va rog!

3 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Nu stiu de la cine am auzit ca odata instalat windows 8 sau 8.1 modifica ceva prin bios si nu te mai lasa sa instalezi un windows ce a aparut anterior gen windows 7/vista/xp etc... am auzit! Nu stiu cat de adevarata e chestia!

| RCristofor a răspuns:

În bios intra la 》Booting option sau Boot menu sau Boot, depinde de bios, după care selectează ca usb-ul sa fie primul în lista, asta o poți face cu ajutorul butoanelor F5 și F6

| RazvanBaranguta explică (pentru RCristofor):

Am facut deja asta, apoi apas F10 ca sa se salveze si sa restarteze, tin apasat pe Esc ca sa intru in meniul de boot, aleg stick-ul si imi deschide iar BIOS-ul...
Am incercat si cu DVD si tot la fel face...