| Ferii a întrebat:

Salutare!
Eu am un pc de gaming (r5 2600x +Rx590 8gb 256bit +16gb ram 3200mhz) și la el am 2 monitoare flatron, unul mai vechi și unul mai nou, la cel vechi imaginea se vede super clar dar la cel nou se vede puțin neclar, ce as putea sa fac?
Dau fundă l

1 răspuns:
| Heavenonearth a răspuns:

Vezi ce rezoluție au la primul monitor și cât ai la cel al doilea monitor.Ar trebui să ai la setări rezoluția maxima, unele nu suportă rezoluția maxima dată de placa video pentru că e rezoluție mică la al doilea monitor, indiferent că e vechi sau nou.