| Celcestietot a întrebat:

Eu vreau să îmi cumpăr niște căști cu Bluetooth de tipul "headphones"(adică ca să înțelegeți nu căști mici de telefon care intră în ureche, căști mari ca de Dj sau gaming, care îți acoperă urechea. Aici mă refer ca și aspect ). Ceea ce vreau eu să fac, este să vă pun mai multe întrebări. În primul rând sunt mai bune ca cele cu fir (mă refer ca durată de utilizare/dacă durează mai mult ), și așa în general? În al doilea rând, cele cu Bluetooth care au microfon, au microfonul inteligibil, ca și calitate audio [ când vorbesc pe chaturi audio pe web, sau în joc, sau chiar merge să vorbești și la telefon cu ele oare : ))? ]. Per total sunt mai bune cele cu Bluetooth ca cele cu fir, cele cu Bluetooth la preț mai redus merită să le cumperi la un preț redus (100 lei) sau ar fi bine sa le cumperi la un preț mai ridicat (200 lei +). Țin să menționez că, eu vreau să le folosesc mai mult la PC decât pe stradă, în proporție de 98%, restul 2% e de la sine înțeles. Mulțumesc pentru timpul acordat citirii întrebării mele și pentru răspunsul datwinking!

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

La tine 200+ e pret ridicat? Casti wireless > baterii > in vreo 3 ani poti sa le arunci - asta daca te tin atit. Nu mai intru in discutie legat de radiatii si calitatea audio. La PC folosesti integrata audio sau ai placa dedicata? Ce buget ai pentru casti noi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un pic frustrant, cu castile wireless. Exact cand ti-e lumea mai draga, ramai fara baterie la ele.
Si exact cand ai nevoie de ele, sunt pe 0 happy
Pe cand niste casti cu fir sunt mult mai practice.
Am avut si eu 2 perechi
https://i.ebayimg.com/images/g/KnoAAOSwgeBaT6C-/s-l640.jpg
care iti spuneau si pulsul, cand alergai, ca aveau o chestie care se prindea de lobul urechii la casca.
Tinea bateria o zi intreaga dar s-a stricat una din ele, si le-am desfacut sa ii iau bateria si sa o folosesc la o drona laughing
Si celalalte alea mari, gen arc, mergea ok microfonu cand sunai, dar nu prea erau practice, ca le incarcam o data, uitam sa le mai incarc, si cand sa le iau dimineata, mereu erau descarcate sau doar cu o liniuta. sau se descarcau pe drum laughing

| superAndrei a răspuns:

Eu am un prieten care si-a luat headphones de la Apple, si unul care si-a luat tot bluethoot cu vreo 100 si ceva de lei.Am ascultat din ambele si se vede diferenta! Castile bluethoot de la Apple mi se par o optiune buna, dar nu cred ca le merita pretul! Eu am casti Apple si am ascultat si din headphones si sunetul este per general la fel! Eu cred ca merita mai mult sa iti iei cu fir, de la Apple sau de la beats, le poti folosi peste tot, si cel putin eu nu vad mare diferenta intre cele care iti acopera urechea si cele mici. Sper ca am ajutat!

| TheCriminal91 a răspuns:

Eu zic ca mai bine sa ramai la alea cu fir pentru ca asta cu bluetooth au radiatii multe si nu sunt bune pentru organism