| Polistfever a întrebat:

Salutare,exista site sau aplicatie care sa corecteze greselile de scris in engleza sau in romana?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Chiar și "aplicația" numită WORD - sigur o folosești - are așa ceva

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, există, și, și.

| Dandinelle a răspuns:

Pentru greslile de scris in engleza poti sa folosesti grammarly. Pentru romana nu stiu, gramatica si fonetica limbii romane e mult mai complexa, poate exista ceva legat de asta, dar pentru lucrarea de licenta si alte referate au fost mereu de ajutor prietenii care erau ok cu cititul si corectatul.

| bogdycounter a răspuns:

Doar dacă cauți găsești imediat:
https://www.corrector.co/ro/