| Tudor_Andrei_1996 a întrebat:

Ieri am vrut sa ma joc pe calculator cu niste prieteni si sa vorbim pe discord,dar ei nu ma auzeau. Am crezut ca nu merge microfonul, asa ca am adus altul. Nici acesta nu mergea. Le-am bagat intr-un alt computer si mergeau in regula microfoanele. De ce nu mai merg in calculatorul meu? Ma puteti ajuta?

1 răspuns:
| StefanDrg a răspuns:

Ai realtek? Instaleaza-l si o sa mearga, daca nu merge nici dupa, poate sa fie eroare de la windows. Si trebuie sa iti dai seama care este eroarea si sa o cauti sa o rezolvi. Fa-i si update la driverul de la placa de sunet.