| MisterTheGamer a întrebat:

Salutare ieri seara am instalat Windows 8.1 pe calculator dar Windows 7 a ramas.Intrebarea mea este cum sa sterg Windows 7?

Răspuns Câştigător
| Marius_Dumitru_1994 a răspuns:

Sau ceva exact ce poti face sigur si merge garantat happy. de obicei chiar dupa ce formatezi partita respectiva tot mai apare ca are fi instalat dar de fapt nu este happy si poti face urmatorul lucru ca sa stergi acel win7: Te duci in Start scrii Run dupa dai Enter dupa ce ti-a aparut scrii msconfig si dai enter dupa te duci la BOOT si stergi win 7 si lasi win 8 happy asta e tot si dupa aceea dai restart si ar trebui sa nu iti mai apara happy. Bafta!

| MisterTheGamer explică (pentru Marius_Dumitru_1994):

Am instalat Windows 8 pe D
Windows 7 e pe C

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Intra in BIOS la meniul de boot si seteaza irdinea de booatare (1-CD\DVD, 2-HDD.)
Save and Exit. bagi DVD-ul, Restart si o sa-ti apara o propozitie de genul"press any key to boot from...), apesi orice tasta si incepe instalarea sistemului.
Uita-te aici:
http://www.programecalculator.ro/......windows-7/
- numai asa poti scapa definitiv si fara probleme de W7.

| Marius_Dumitru_1994 a răspuns:

Ai formatat si u Partitia in care era instalat win7 sau ai intalat peste... happy