| JustClaudiu a întrebat:

Salutare. Imi apare eroarea aceasta din minut in minut si este deranjanta. Am dat un restart si tot apare. Cauza, rezolvare? Multumesc.

http://postimg.org/image/421e5ljq9/

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Vezi daca nu cumva e bifata din nou in Startup.Ce a mai ramas bifat in Startup? Ai cumva periferice conectate la pc? cum ar fi cablu de date, stickuri, imprimanta...etc. Daca ai, deconecteaza-le.
Fa o scanare cu asta -> MalwareByte Antimalware de aici: http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free

Instaleaza-l si la sfarsit asigura-te ca ai bifat urmatoarele: Update Malwarebytes' Anti-Malware si Launch Malwarebytes' Anti-Malware. Apoi apasa Finish.
Dupa lansarea programului, selecteaza Perform full scan si apoi apasa pe Scan.
La terminarea scanarii apasa OK si apoi Show Results. Asigura-te ca e totul bifat si apoi apasa Remove Selected.

ATENTIE! Devirusarea o faci din SAFE MODE!

SAFE MODE - este un mod de diagnosticare ce functioneaza pe toate sistemele de operare Windows, si care necesita o configuratie minima si drivere generice. Safe mode reprezinta pornirea windows-ului cu un numara minimal de functii necesare pentru lucru. Asa ca, mai jos vei gasi un mic ghid prin care vei afla cum poti intra in Safe Mode fara probleme.
Cum pot sa intru in Safe Mode?
1. Restarteaza calculatorul
2. Apasa butonul F8 pana cand iti apare Advanced options Menu (Reporneste computerul si apasa tasta F8 de pe tastatura inainte de a aparea ecranul de boot al sistemului de operare - tasta o apesi de mai multe ori si repede pana iti apare imaginea de mai jos)
3. In meniul care apare alege "Safe Mode" sau "Safe mode whit networking"
"Safe mode networking" e la fel ca "Safe Mod" doar ca include si internetul.
Vezi foto: http://img534.imageshack.us/img534/3794/windowssafemode.gif
4. Iesirea din "Safe mode" se face simplu, restartam calculatoru si alegem optiunea "Start windows normaly"
Daca nu reusesti sa rezolvi problema in "Safe mode" poti alege si "Last known good configuration" – optiunea aceasta intoarce sistemul la starea optima.
Vezi foto: http://windowsgeek.info/wp-content/uploads/2011/03/5cir12.gif
5. Asteapta ca sistemul de operare sa incarce anumite fisiere necesare deschiderii lui.

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Intra in Start -> Run si scrie MSCONFIG. Acolo da clik pe STARTUP. Spune ce programe ai bifate acolo.

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| JustClaudiu explică (pentru neluL):

Http://postimg.org/image/4x3278bpn/

Mai in jos am decat Yahoo Messenger, Winamp si Nero care nu sunt bifate.

| neluL a răspuns (pentru JustClaudiu):

DEBIFEAZA
Updater
RTHDCPL
NeroCheck
HPWuSchd2
Utorr3nt
DTLite
NMBgmonitor
HP Digital Imaging
Click pe Apply ->OK -> Restart computer.

| JustClaudiu explică (pentru neluL):

Nu s-a rezolvat. Am debifat si Application Manager ( ceea ce provoaca eroarea) de la Services si degeaba.

| neluL a răspuns (pentru JustClaudiu):

Si ca sa nu mai stau sa astept raspunsul tau, dupa scanare cu MBAM ruleaza dotnetfix_cleanup_tool și dezinstaleaza toate versiunile de Net Framework. Reporneste computerul. Acum, du-te la Windows Update și instaleaza toate cadrele. Net Framework 4.0 și 4.5 in ordinea mentionata.
dotnetfix_cleanup_tool il gasesti aici:
https://skydrive.live.com/? cid=27e6a35d1a492af7&id=27E6A35D1A492AF7! 390

| neluL a răspuns (pentru JustClaudiu):

Vezi daca nu cumva e bifata din nou in Startup.Ce a mai ramas bifat in Startup? Ai cumva periferice conectate la pc? cum ar fi cablu de date, stickuri, imprimanta...etc. Daca ai, deconecteaza-le.
Fa o scanare cu asta -> MalwareByte Antimalware de aici: http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_free

Instaleaza-l si la sfarsit asigura-te ca ai bifat urmatoarele: Update Malwarebytes' Anti-Malware si Launch Malwarebytes' Anti-Malware. Apoi apasa Finish.
Dupa lansarea programului, selecteaza Perform full scan si apoi apasa pe Scan.
La terminarea scanarii apasa OK si apoi Show Results. Asigura-te ca e totul bifat si apoi apasa Remove Selected.

ATENTIE! Devirusarea o faci din SAFE MODE!

SAFE MODE - este un mod de diagnosticare ce functioneaza pe toate sistemele de operare Windows, si care necesita o configuratie minima si drivere generice. Safe mode reprezinta pornirea windows-ului cu un numara minimal de functii necesare pentru lucru. Asa ca, mai jos vei gasi un mic ghid prin care vei afla cum poti intra in Safe Mode fara probleme.
Cum pot sa intru in Safe Mode?
1. Restarteaza calculatorul
2. Apasa butonul F8 pana cand iti apare Advanced options Menu (Reporneste computerul si apasa tasta F8 de pe tastatura inainte de a aparea ecranul de boot al sistemului de operare - tasta o apesi de mai multe ori si repede pana iti apare imaginea de mai jos)
3. In meniul care apare alege "Safe Mode" sau "Safe mode whit networking"
"Safe mode networking" e la fel ca "Safe Mod" doar ca include si internetul.
Vezi foto: http://img534.imageshack.us/img534/3794/windowssafemode.gif
4. Iesirea din "Safe mode" se face simplu, restartam calculatoru si alegem optiunea "Start windows normaly"
Daca nu reusesti sa rezolvi problema in "Safe mode" poti alege si "Last known good configuration" – optiunea aceasta intoarce sistemul la starea optima.
Vezi foto: http://windowsgeek.info/wp-content/uploads/2011/03/5cir12.gif
5. Asteapta ca sistemul de operare sa incarce anumite fisiere necesare deschiderii lui.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Este o eroare de la Windows. Schimba-l!