| Manuel86 a întrebat:

Salutare. Imi poate spune cineva de aici care are Samsung galaxy 8 cat il tine cu netul pornit incontinu si folosit internetul, telefonul? Al meu nu tine nici macar o zi.

9 răspunsuri:
| missfatadelatara a răspuns:

Doar pentru ca sunt telefoane de ultimă generație nu înseamnă că trebuie să țină bateria la nesfârșit.

Plus ca dacă vrei sa te tina măcar o zi, ai fă și tu o pauză.

| Manuel86 explică (pentru missfatadelatara):

Stiu asta dar de exemplu in comparatie cu galaxy S7, tine mai putin. As prefera sa-mi raspunda cineva cu galaxy S8 sau si cineva care are telefonul.

| alexboss2020 a răspuns:

Si cam cat ai vrea sa te tina? O zi e 24 ore deci e imposibil sa tina atat!

| BlueFox a răspuns:

Trei zile.

| Manuel86 explică (pentru BlueFox):

Doar atat? Ma asteptam sa-mi spui 7zile daca nu 10zile. laughing

| Manuel86 explică (pentru alexboss2020):

Nu ma refeream la o zi si-o noapte! Am uitat sa specific pentru tine! laughing

| alexboss2020 a răspuns (pentru Manuel86):

O zi inseamna si o zi intreaga inclusiv noaptea dar poate sa insemne si o zi care acum este 10 ore nu esti cate ore tine ziua si noaptea acum! Oricum hai sa trecem la problema nu e nimic grav daca nu tine nici macar o zi, asta poate bateria, si e si normal sa nu te tina daca stai non stop pe telefon!

| Manuel86 explică (pentru alexboss2020):

Mda. Uite de exemplu, am iesit in oras la ora 18.00 am facut si niste live-uri si am ajuns acasa la 23.00 maxim cu bateria 39% de la 90% cand am iesit. Nu am stat numai pe live 5h. Clar cel mai slab punc bateria este in comparatie cu alte modele. Trebuia sa fii facut o baterie macar de 3500mAh daca au facut ecranul asta care consuma asa mult. Zic si eu!

| Manuel86 explică (pentru Manuel86):

Maxim 40 de minute, adunate am facut live!