| Florentin01 a întrebat:

Îmi poate spune cineva o firmă de unde pot cumpăra programe și care îmi pot concepe programe pentru compania mea? Spre exemplu dacă vreau un program de gestiune și facturare, un program de contabilitate sau unul de completare a formularelor etc.

Răspuns Câştigător
| Iunix a răspuns:

Programe de contabilitate găsești pe net.
Dacă vrei ca cineva să-ți facă un program special pentru firma ta poți apela la un programator freelancer. Găsești pe net site-uri de freelancing.
Întreb din curiozitate, cât ai fi dispus să plătești pentru un astfel de program făcut la comandă pentru firma ta?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt suficiente softuri de genul asta de vanzare pe net
la fel cum sunt si companii si freelancer care pot dezvolta ce vrei tu

| Florentin01 explică (pentru Iunix):

Acum depinde de complexitatea programului. Dar in medie, pentru un program usor de creat cam 500-1000 de lei, iar pentru alea complexe gen 3000-4000 de lei.

| Iunix a răspuns (pentru Florentin01):

Mersi pentru răspuns. Am de gând să învăț programare, să încerc să învăț singur și eram curios cam ce preț ar oferii cineva dacă ar vrea un program. Ca și programe de contabilitate am văzut că cel mai folosit ar fi Saga ( http://www.sagasoft.ro/ ).

| Florentin01 explică (pentru Iunix):

Mersi de pont.

| Dănilă_Petrică_1982 a răspuns:

Salut, am eu o aplicatie de gestiune, care genereaza si contracta la facturare dupa template-uri word. Are destul de multe dezvoltari, si in functie de ce ai tu nevoie, putem discuta sa dezvoltam pe baza existenta, asta daca nu am deja ceea ce ai nevoie. Detalii gasesti pe http://egestiune.danicode.com/ Ai acolo si numarul meu si ne putem auzi sa discutam.

| MirceaDoloma a răspuns:

Poti incerca si o varianta personalizata de la https://ciel.ro/. Am o firma mica si noi softul de la ei il folosim. Avem vreo 3 luni si isi face treaba.