| Georgian22 a întrebat:

Salutare, imi puteti da exemple de sisteme informatice, am proiect la facultate despre un sistem informatic, hellp, multurmes anticipat

3 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Eu nu va inteleg pe astia care ati ajuns la facultate, dar nu aveti cunostintele de baza. Pentru ce ai mai mers la facultate? Pentru o hartie? Ca specializare, nu prea vad.

| Georgian22 explică (pentru Iote):

Ba frate, fac facultate economică nu de informatică, nu ma ajuta absolut cu nimic materia asta. Plus că este predată de un mos tâmpit

| Iote a răspuns (pentru Georgian22):

Ba te ajuta enorm!
In contabilitate, acum, folosesti doar calculatorul. Nu mai faci adunarea cu creionul. Deci, trebuie sa stii macar ceva despre informatica. Macar sa nu spui "a gresit calculatorul" atunci cand tu ii dai date eronate spre prelucrare.
Iar mosul ala stie mai multa carte decat tine. Tampit esti tu, ca nu vrei sa inveti nimic. Pentru ce ai mai mers la facultate? Pentru o hartie? Sa dovedesti "mosilor" ca esti mai destept? Hartia aia cu titlu de diploma, poti sa o pui si in rama, ca tot nu te face mai destept.