| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, imi recomandati o aplicatie ca sa scap de virusi de pe telefon sistem Android?

Am o problema de cateva zile, nu ma lasa sa vad imaginea, apas pe ea si ma da inapoi..se apasa automat

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca telefonul este deja virusat, trebuie curatat intai.

Recomand aceste anti-viruse, gratis si considerate bune:
AVAST
Bitdefender
AVG

| mudokins78 a răspuns (pentru Violleta2022):

Telefonul nu se viruseaza dragut-o! Si un sistem antivirus pe telefon, nu face dacat doua lucruri!
1-colecteaza informatii
2-ingreuneaza sistemul
succes!

| LPCTSTR a răspuns:

Reseteaza telefonul.

| anonim_4396 explică (pentru LPCTSTR):

Pozele se vor sterge nu? ai o idee unde sa le stochez? ceva sa nu poata vedea nimeni decat eu

| LPCTSTR a răspuns (pentru anonim_4396):

Se va sterge tot.
Backup, cauta tutoriale pe Youtube.

| mudokins78 a răspuns:

Mai draga Karlos (sper ca nu sacalul),
In primul rand sistemul Android are la baza linux!
Sistemul linux nu se viruseaza, ce ai tu acolo este o aplicatie care are drept de acces asupra unor aplicatii!
Tot ce trebuie sa faci este sa resetezi telefonul!
Nu se pierd poze, filme, documente.
Sau a doua metoda este sa intri la setari/apps/si stergi nebunia aia de aplicatie care iti comanda celelalte app-uri!
Succes!