| GeorgieSPK a întrebat:

Salutare. Încerc sa dau update de la win 8.1 la win 10 pe un laptop mai vechi. Am descarcat win, am cumpărat Key ul dar nu reușesc sa trec. Aștept o ora sa instaleze apoi primesc mesaj ca win 10 nu s-a putut instala din cauza erorii 0x1900101-0x2000C. Stie cineva ce as putea sa fac?
Multumesc

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca laptopul e vechi s-ar putea să nu suporte win 10.

| DonMoldo a răspuns (pentru darrio2007):

Am pus eu Windows 10 la un prieten cu pentium 4 poate e ceva de hardware dar daca laptop-ul e foarte vechi recomandat ar fi sa stai pe windows 7/8 dar daca vrei neaparat win 10 uite cateva solutii.
1. Vezi daca ai spatiu suficient
2. Vezi sa ai Windows-ul la zi cu update-urile
3. Verifica driverele și descarca toate actualizările.
4. Deconecteaza hardware-ul suplimentar
5. Verifica Managerul de dispozitive pentru a vedea dacă exista erori

| darrio2007 a răspuns (pentru DonMoldo):

Raspunsul tau nu era pentru mine.

| DonMoldo a răspuns (pentru darrio2007):

Raspunsul era pentru amandoi laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru DonMoldo):

Crezi tu asta. Am laptop cu w 10 preinstalat.

| flixbuster a răspuns:

Probabil nu vei scapa fara un clean install - daca ai date importante, salveaza-le inainte.

Asa, niste cauze generice:

https://borncity.com/......1-0x2000c/

Dar e greu sa iti dai seama - cum te prinzi, daca e un driver, care e exact?