| acosmin a întrebat:

La o tableta cu sistem de operare windows 10, tastatura atasata se deconecteaza frecvent, sau mai bine zis nu mairaspunde la comezi, pentru ca ea apare in continuare ca fiinf conectata cu tableta, indiferent ca este conectata prin bluetooth sau Usb, apoi se reconecteaza dupa cateva minute! Care ar putea fi cauza?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Este vina SO, pierde conexiunea logica (sau si fizica).
Incearca sa folosesti tastatura "on screen" pana ce raspunde tastatura fizica SAU restarteaza tableta.

| acosmin explică (pentru Bula):

Ce este SO? E f deranjant sa tot restartez tableta sau sa folosesc alternativ tastatura "on screen", mai ales ca o folosesc mult pentru a scrie documente in word!

| Bula a răspuns (pentru acosmin):

SO = Sistemul de Operare (in cazul tau Windows10.

Verifica, daca ai posibilitate sa setezi tastatura.
Daca da, incearca sa modifici timpul de raspuns, viteza de repetare etc., poate vei gasi un reglaj la care sa nu se "inece" tastatura.

| Andreeush a răspuns:

Poate nu este compatibilă.

| acosmin explică (pentru Andreeush):

M am gandit si eu la asta! Dar ma gandesc ca daca nu ar fi compatibila nu s ar conecta deloc la tableta!