| Winners10 a întrebat:

Salutare. La sfarsitul lunii februarie am cumparat si eu aceasta navigatie pentru masina : https://m.cel.ro/......xNTEpNQ-l/

Pana ieri a mers normal. Ieri cand am pornit masina, am lasat-o 2-3 minute sa mearga si inainte sa plec nu stiu exact cum sa explic, dar mi s-au amestecat culorile in toate mebiurile. Navigatia functioneaza, poti sa umbli prin ea dar sunt culorile amestecate. Stiti ce ar putea fi sau ce sa ii fac?

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"ce sa ii fac?"

fiind in garanție, zic să nu-i faci nimic. O trimiți la vânzător și gata, rezolvă ei

| Winners10 explică (pentru sierra1):

Acolo la conditii de garantie scrie ca trebuie montat in service autorizat? cam asta e problema

| sierra1 a răspuns (pentru Winners10):

Nu cumva ai lovit ecranul cu ceva?

| Winners10 explică (pentru sierra1):

Nu

| Sofer a răspuns:

Dai o resetare sa vezi dacă se schimba ceva.

| FreddieM a răspuns:

Ai incercat sa faci factory reset? Posibil sa mearga.

| Winners10 explică (pentru FreddieM):

Am facut dar e la fel... s-au reseat setarile pe care lw aveam facute numa si ceasul

| Digikey a răspuns:

Cauta pe olx cine repara navigatii aftermarket.Sunt cativa ingineri care se baga si la chinezarii.

| Winners10 explică (pentru Digikey):

In primul rand nu e chinezarie... am cumparat-o de noua... am dat 1500 pe ea

| Digikey a răspuns (pentru Winners10):

Un RNS 510 original costa 1300Euro,
Unul asemanator cu al tau model nou il gasesti cu 800 lei la chinezi.

https://www.aliexpress.com/......22250.html