| anonim_4396 a întrebat:

Salutare la toata lumea.Am o problema cu o casca bluetooth BT020 daca ma poate ajuta cineva, si anume o pun la incarcat ledul rosu se aprinde iar apoi dupa maxim 4 secunde se stinge treptat scazand din intensitatea lui pana nu mai lumineaza deloc.practic nu se incarca.alimentatorul este ok ca a fost verificat.este o casca noua.de asemenea tiuie aparatul atunci cand este pus in suportul de incarcare.
Va multumesc si va doresc o zi buna

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Verifica bateria.
Battery:Rechargeable Lithium Polymer Battery, DC 3.7V
Contacte baterie.
Pe un aparat de masura tensiunea minima afisata (pentru acumulator/baterie) 2.5-3 V.Sub aceasta valoare baterie defecta.

| osaandy a răspuns (pentru stlucian):

Ms de raspuns. Aparatul are tensiunea de 0.3V, alimentatorul este curat la contacte iar de schimbat bateria...o mare problema ca nu are posibilitate de deschidere. MADE IN CHINA sad.

1 răspuns: