| PAUL1990 a întrebat:

Salutare la toată lumea, vin și eu cu o întrebare, pentru internet pe telefon am o cartela de la Wind Itali cu o opțiune cu giga activa, întrebarea mea este se poate face setări ceva sau o aplicație sa nu se consume acei giga de trafic? cine mă ajuta dau o bere

1 răspuns:
| RB26DETT a răspuns:

Nu poti pacali sistemul de monitorizare al consumului de date, nu exista aplicatie care sa faca treaba asta!
Consumul de date este monitorizat de carrier si nu de telefon sa-l poti 'trisa', cel mai ok ar fi sa te uiti pe Youtube cat mai putin sau daca te uiti sa nu te uiti la rezolutie mai mare de 360p, Facebook are o optiune de economisire a datelor, vezi setarile aplicatiilor dependente de net, incearca sa folosesti power saverul de la telefon cand nu-l folosesti, asa stii sigur ca nu-ti consuma net si iti salveaza si bateriawinking