| Sandu3 a întrebat:

Salutare la toti.Am o nedumerire legata de Facebook unde am doua conturi.Pe unul din ele sunt blocat timp de 30 de zile din cauza unei postari.Foarte ciudat este faptul ca si celalalt cont desi nu am postat acolo ceva restrictiv, Facebook l-a restrictionat si pe acesta desi e facut cu o alta adresa de e-mail si are alta parola.Si nu e prima data cand se intampla asta.De cate ori mi s-a blocat un cont a avut si celalalt de suferit desi nu postasem nimic care sa contravina politicilor Facebook.Intrebarea mea este:ei blocheaza conturile dupa IP? Ca nu vad alt raspuns la problema asta.Adica un singur calculator, doua conturi de Facebook, dar mi le blocheaza pe amandoua desi doar unul e blocat"oficial". Pai cum vine asta?

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Si cei de la Facebook au destu IQ cat sa stie ca e aceiasi persoana pe ambele conturilaughing