| bengioik2000 a întrebat:

Salutare lume! As vrea sa stiu si eu cam cat costa acest laptop.
Acer Aspire 5750 G, Procesor : Intel Cotre i3-2330M 2.2GHz, Ram : 4096 GB, Placa video : Intel HD Graphics Family 1.7 GB. Laptopul are tastatura in limba italiana ( adica are semne gen è, é, ò, ç, ù, ì etc. ). Vechimea laptopului este de aproximativ 3 ani. Merge destul de bine, se deschide in aproximativ 20 de secunde. Reolutia ecranului este de 1366 x 768. Nu stiu daca are importanta, dar laptopul cand o sa fie cumparat nu o sa aiba nimic pe el in afara de toate driverele instalate, o sa aiba Windows 7 Home Premium 64 bits. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Eu am dat 2100 ron pe un Acer aspire 572g 64w2.2.7 dual i5 4210u, placa video dedicata nVIDIA 840m, 4 gb RAM, 1 tb HDD fara sistem de operare.
Asa daca laptopul are cam 3 ani, placa video integrata, de geaba ai gasit pe net 1.7gb ca iti mananca din RAM si nu poate ajunge la performantele unei placi video dedicate! Laptopul meu are ca placa video integrata Intel HD graphics 4400 care ia cam 59 mb din RAM, bineinteles, poate sa difere asta de la laptop la laptop... Nu stiu ce sa zic, undeva la 1400-1500 ron poate chiar mai putin... odata ce i s-a terminat si garantia, atata tot ca vine cu windows instalat. are placa video integrata, in gaming nu prea e cine stie ce [se va descurca la majoritatea jocurilor mai casual asa, gen sims 4, league of legends care s-ar putea sa mearga binisor, war thunder s-ar putea iar sa mearga dar nu si jocurile avansatewinking] Pretul ar fi undeva la 1300-1400 deoarece procesorul nu este pe ultima generatie
Adica un laptop cu un procesor i3 de 1.7 dual de ultima generatie este la fel de bun precum ce ai tu pe laptop, acel laptop vine cu placa video de 1 gb parca, hdd de 1 tb, 4 RAM, fara sistem de operare si costa undeva pe la 1500 ron... te poti lua dupa pretul altor laptopuri! Tine minte! Cat timp vezi un laptop/desktop ca are doar placa video integrata si totusi vrei sa joci ceva pe el, nici nu te gandi sa-l iei!

1 răspuns:
| bengioik2000 explică:

Ba da, e exact la fel, doar ca are altfel de componente ^^