| ScIulian a întrebat:

Salutare lume. Deci, doresc sa deschid un site, dizainul si crearea nu este o piedica ci domeniul... free pe net sunt zeci de firme ca iti pun la dispozitie sub-domenii (www.nume stie.nume firma.com) exista posibilitatea de a gasi (si daca da unde) o firma unde pot inregistra/hosta domeniu privat si propriu gratis ( gen www.numesite.com)? sau in cel mai rau caz daca este posibilitatea de a hosta site-ul direct pe PC-ul propriu fara a plati ceva anume... si daca da doresc cateva informatii despre acest procedeu daca este posibil multumesc anticipat dau funda daca raspunsul ofera toate detaliile si este corect si functionabin. Cius

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Ca sa hostezi site-ul pe PC-ul tau trebuie sa ai un DNS (care e gratis sau cu bani) insa e aceeasi chestie, in niciun caz nu vei putea avea un site de genul www.nume.com gratis.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Un domeniu gratis nu vei gasi nicaieri si chiar daca il hostezi pe serverul tau tot ai nevoie de domeniu